Ανακοίνωση προς τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της Α΄ Γυμνασίου σχ. έτους 2022-23

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της Α΄ Γυμνασίου ότι προκειμένου να ολοκληρωθεί η εγγραφή των μαθητών στο σχολείο, θα πρέπει να προσκομίσουν τα ακόλουθα έγγραφα:

1. Υπεύθυνη δήλωση (επισυνάπτεται). Υπεύθυνη δήλωση πρέπει να προσκομίσουν και οι δύο γονείς.
  2. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΜΥ) (επισυνάπτεται).

Τα έντυπα θα πρέπει να συμπληρωθούν και να αποσταλούν στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου: mail@3gym-gerak.att.sch.gr (υπογεγραμμένα και σκαναρισμένα) από τις 2-9-2022 έως και τις 18- 9-2022.

• Για τους γονείς/κηδεμόνες που είναι διαζευγμένοι ή σε διάσταση, απαιτούνται επιπλέον:
  • Υπεύθυνη δήλωση όπου θα δηλώνονται τα στοιχεία του κηδεμόνα που έχει την επιμέλεια του μαθητή/τριας.
  • Επίσημο έγγραφο επιμέλειας τέκνου.

(τα οποία προσκομίζονται από τους ίδιου τους κηδεμόνες από 2-9-2022 έως 18-9-2022).

• Για τους αλλοδαπούς μαθητές απαιτείται επιπλέον: πρωτότυπο πιστοποιητικό γέννησης ή οικογενειακής κατάστασης με επίσημη μετάφραση.

Από τη Δ/νση του Σχολείου